INCI: Aqua
Inne nazwy: Woda (pl), Water(ang.), Wasser(niem.)
Kategoria: solvent (środki rozpuszczające)

Aqua (woda) - to jeden z podstawowych składników kosmetyków i najczęściej wykorzystuje się wodę pochodzenia mineralnego. Woda musi spełniać odpowiednie wymagania fizyczno-chemiczne (najczęściej oczyszczona np. poprzez destylacje). Pełni rolę rozpuszczalnika i nośnika dla substancji aktywnych, ma na celu nawilżać i chronić skórę przed wysuszeniem. Ilość wody w kosmetykach zależy od przeznaczenia kosmetyku i tak np. kremy nawilżające zawieraja 70-80% wody, a kremy tłuste ok. 50-60%.

Skóra niezależnie od pory roku potrzebuje wody. W poszczególnych jej warstwach zawartość wody waha się od 15 do 70%. W skórze właściwej, będącej magazynem wody dla organizmu, jest 70-80% wody. Woda bierze udział praktycznie we wszystkich procesach fizjologicznych zachodzących w skórze. Zdolność naskórka do zatrzymania wody zależy przede wszystkim od właściwości bariery ochronnej. a także prawidłowego przebiegu procesów rogowacenia i zdolności naskórka do produkcji naturalnego czynnika nawilżającego.

Wybrane produkty w których skład wchodzi aqua (woda):
Nawilżająca Mgiełka do Twarzy Larens Peptidum Aqua Spray 150mlSerum do ciała i włosów Larens PEPTIDUM Serum 250mlkrem do twarzy larens peptidum hydro balance face cream