Kolagen, czyli mój przyjaciel

Kolagen ma wiele zastosowań o których niewielu z nas wie. Oprócz tego, że odpowiada za elastyczność skóry, jest głównym składnikiem tkanki łącznej jak i również ścięgien. Wypełnia również rogówkę oka.

W skład kolagenu wchodzi między innymi glicyna, proliny, hydroksyproliny, hydroksylizyny. Glicyna hamuje proces degeneracji mięśni, pobudza syntezę keratyny, DNA i RNA.

Prolina hamuje proces starzenia, regeneruje tkankę chrzestną i wzmacnia mięsień sercowy. Lizyna regeneruję białko oraz ma działanie przeciwwirusowe.

Istnieje kilka głównych typów rodzaju kolagenu:

typ I występuje w organizmie człowieka, w tkance tworzącej blizny, w ścięgnach oraz tkance łącznej kości ,

typ II w chrząstkach stawowych,

typ III tworzy się podczas zabliźniania ran.

W organizmie człowieka kolagen występuje przede wszystkim w skórze, naczyniach krwionośnych, kościach, zębach, w wątrobie, nerkach, płucach, sercu. Ponad 40% kolagenu znajduje się w skórze właściwej, już od 25 roku życia spada jego poziom, a przyspiesza po 50 roku. Aż trudno uwierzyć, że po 60 roku życia kolagen przestaje być produkowany.

Niedobór kolagenu jest widoczny i pogarsza się wraz z wiekiem. Na skutek jego utraty pogarsza się wzrok, skóra wiotczeje, również stan stawów pozostawia wiele do życzenia.

W latach 70 XX wieku polscy naukowcy rozpoczęli badania nad pozyskiwaniem białek z organizmów morskich. Polski statek badawczy RV Profesor Siedlecki brał udział w badaniach nad pozyskaniem białka z kryla do roku 1991. W latach 80 kolagen pozyskiwano z rybich skór. Ojcem pierwszego polskiego rybiego kolagenu jest prof. Józef Przybylski z Instytutu Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

To właśnie w Polsce dopracowano metodę izolacji kolagenu z rybich skór, w której przechodzi on do formy hydratu, nie tracąc struktury potrójnej helisy. Kolagen pozyskiwany jest ze skór bydlęcych, ale jest biologicznie nieaktywny. Kolagen rybi jest podobny do ludzkiego, jest aktywny i wykorzystywany w kosmetyce i dermatologii. Kolagen posiada liczne zastosowania, między innymi do produkcji kremów przeciwzmarszczkowych, w chirurgii estetycznej do wypełniana ust, eliminuje przebarwienia twarzy, zwalcza cellulit , niweluje rozstępy, a także leczy trądzik, stany zapalne oraz spłyca blizny.

Kolagen nie tylko działa dobroczynnie na skórę, jest również dobry dla włosów, wzmacnia i hamuje proces ich siwienia. Kolagen jest idealnym suplementem dla sportowców. Stosuje się go w bólach kostnych, stawowych, reumatycznych, bólach kręgosłupa, artretycznych. Kolagen znajdziemy również w potrawach, takich galaretka z kurzych łapek, nóżek wieprzowych, ryb w galarecie. Podczas kolagenowej diety pamiętajmy o witaminie C. Warto też zaopatrzyć się w suplementy diety, które zapewnią nam zdrowe kości i stawy, piękną promienną cerę oraz zdrową skórę bez zmarszczek.

Poznaj marki z bliska: TECHNOLOGIA MONOJONOWA od Inwex

Brzmi zagadkowo, prawda? Laboratoria Inwex opracowały i używają w swoich produktach tej wyjątkowej technologii. To zaawansowany proces, który rozbija struktury minerałów: złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów – monojonów.

 Co to znaczy dla mojej cery?

To znaczy, że dermokosmetyki w których została zastosowana ta technologia przenikają do najgłębszych warstw skóry – dzięki temu odżywiają ją i odnawiają na poziomie komórkowym. To właśnie ta technologia dostarcza organizmowi substancje w najlepiej przyswajalnej formie. A to prowadzi to tego, że organizm będzie mógł prawdiłowo funkcjonować, co więcej…będziesz wyglądała olśniewająco!

Pary jonowe bez problemu przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocują w żywych warstwach naskórka. To gwarancja najwyższej skutecznosci przenikajania do wnetrza komórki.

Produkty marki Inwex są opracowane na podstawie ich własnych badań – nie są kopią produktów dostępnych na rynku. Ich innowacyjne wynalazki, rozwiązania przełomowe w skali świata pomagają zachować młodość na dłużej. Dodatkowo kosmetyki są produkowane w harmonii z naturą.

Jesteśmy przekonani, że te kosmetyki spełnią wszystkie Wasze oczekiwania i nigdy nie sięgnięcie już po mniej skuteczne kosmetyki, przecież w żadnych nie ma tak maleńkich cząsteczek pierwiastków złota, srebra, krzemu, miedzi czy boru organicznego. A im cząsteczki mniejsze tym skuteczniej pielęgnują skórę w najgłębszych jej warstwach.

Poznajcie marki z bliska: Larens

Te wyjątkowe kosmeceutyki do nic innego jak nowoczesność, specjalistyczna pielęgnacja skierowana na problemy skórne i walkę ze starzeniem się skóry. To najlepsza regeneracja i odżywienie.

Oprócz działania anty-starzeniowego, poradzą sobie świetnie ze skórą alergiczną, problematyczną, zmagającą się z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą. Są to kosmeceutyki idealne dla skóry zniszczonej przez niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Kosmetyki Larens to zmaterializowanie ponad 10 lat badań z prof. Frydrychowskim, naukowcami, dermatologami i kosmetologami.

W kosmetykach znajdziemy ponad 70 substancji aktywnych, między innymi:

- bioaktywny kolagen

- ektoiny,

- kwas hialuronowy,

- aminokwasy,

- naturalne witaminy,

- ekstrakty,

- oleje.

Oraz wyjątkowa woda NUTRIVI. To właśnie ona efektywnie transportuje składniki aktywne w głąb skóry – to alternatywa porównywana do skuteczności botoksu, ostrzykiwania czy innych zabiegów chirurgii estetycznej.  To mądre i holistyczne podejście do zdrowia i zachowania pięknej i młodej skóry. Idealnie działa również na łamliwe paznokcie, pozbawione blasku włosy, kruche kości, wątłe stawy, ścięgna, osłabioną odporność, uciążliwy ból i nawracające stany zapalne.

Filozofia Anti-aging Masters wyrosła na kulcie zdrowia, urody i wysokiej jakości życia przepełnionego pasją, skupia się na odwracaniu biegu zegara biologicznego,
a materializuje w kosmeceutykach LARENS
i nutraceutykach NUTRIVI, które są zwieńczeniem dekady naszej pracy i ukłonem w Waszą stronę.

ZAPOMNIJ O BOLESNYCH ZABIEGACH I CHIRURGICZNYCH INGERENCJACH! Postaw na proste, zdrowe składniki!