Koniec z suchymi dłońmi – domowe porady

Mróz, ogrzewane pomieszczenia, mocne zmiany w temperaturze źle wpływają naw kondycję naszych dłoni. Zaczynamy mieć przesuszoną skórę, która w dotyku przypomina tarkę do pięt. Zastosuj nasze rady i przede wszystkim uporaj się z problemem teraz, ale i zapobiegnij mu w przyszłości!

Noś rękawiczki. Im cieplejsze masz dłonie – tym skóra na nich wygląda lepiej.

Kiedy wracasz do domu i masz bardzo zimne dłonie – nigdy nie ogrzewaj ich w ciepłej wodzie prosto spod kranu. Gorąca woda zniszczy warstwę hydrolipidową naskórka. Postaw na letnią wodę i mocno nawilżające mydło.

Na każdej umywalce w łazience stoi mydło, a obok mydła postaw krem do rąk. Niech stoi on również w pracy – na Twoim biurku. To sprawi, że częściej będziesz po niego sięgać. Wybierz tłusty krem z witaminami: A,C,E. Dobrze jeżeli będzie miał w składzie oleje roślinne.

Kiedy Twoje dłonie wręcz się sypią – zrób peeling. Wymieszaj krem do rąk z parzoną kawą. Zmiękczysz skórę, usuniesz suchy naskórek i pobudzisz krążenie.

Na noc kładź się spać z rękawiczkami. Najpierw wysmaruj porządnie dłonie – grubą warstwą, a później nałóż bawełniane rękawiczki. (Tak samo możesz zrobić ze stopami.) Rano będziesz mieć bardzo przyjemną w dotyku skórę…

Pamiętajcie, że dłonie to prawdziwa wizytówka kobiet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>