Cera naczyniowa: wskazówki dotyczące pielęgnacji

Cera naczyniowa to problem, który dotyczy każdego rodzaju skóry: suchej, tłustej i mieszanej. Najczęściej jest to wynik predyspozycji genetycznych. Głównym mitem jest fakt, że nie są to pęknięte naczynia (w takim przypadku mówilibyśmy o sinikach), są to po prostu rozszerzone naczynka.

Jeżeli posiadamy właśnie taką cerę, warto dowiedzieć się jak codziennie ją pielęgnować:

- Oczyszczaj skórę zawsze delikatnymi, naturalnymi i hypoalergicznymi kosmetykami. Alergie skórne mogą tylko zaostrzyć problem. Nie wolno myć cery w gorącej wodzie.

- Codziennie używaj tonika przywracającego równowagę odczynu pH.

- Krem na dzień powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne, wyciąg z rutyny, witaminę C, wyciąg z kasztanowca, arniki. Warto, aby zawierał również naturalnie oleje.

- Raz w tygodniu koniecznie nakładaj maseczkę o zbliżonym składzie o kremu na dzień i na noc.

- Nigdy nie poddawaj się manualnemu oczyszczaniu twarzy, parówką, falą radiowym czy kwasom.

- Musisz również zrezygnować z kawy, alkoholu, nikotyny, solarium czy z ostrej diety. Ogranicz również korzystanie z sauny – bo w Twoim przypadku może tylko bardziej zaszkodzić niż pomóc.

- Jeżeli chcesz ukryć makijażem naczynka pamiętaj o bazach pod podkład, korektorach, kamuflażach. Wybieraj bazę o zielonym zabarwieniu -; ten kolor zniweluje zaczerwienienie.

- Nie podkreślaj policzków różem tylko bronzerem i rozświetlaczem.

- Warto również przemyśleć kolor włosów, aby nie podkreślać zaczerwienionej skóry. Zrezygnuj z czerwieni, pomarańczy i rudości. Postaw na łagodniejsze, chłodniejsze odcienie.

 A jakie tricki Wy stosujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>